28.3.2025.
Koraljka Kuzman Šlogar i Irena Miholić sudjelovale su na međunarodnom znanstveno-stručnom skupu 10. Dani ICARUS HRVATSKA / 10th ICARUS Croatia Days „Networks and routes of cultural heritage – archives as places of stories and history“ u Opatiji. Institut za etnologiju i folkloristiku i DARIAH HR bili su suorganizatori skupa, a Koraljka Kuzman Šlogar sudjelovala je i u radu programskog i organizacijskog odbora. U okviru konferencijskog programa K. Kuzman Šlogar održala je izlaganje naslovljeno „Digitalizacija kulturne baštine: između inovacije i odgovornosti“, dok je I. Miholić predstavila rad „Kreativna suradnja u baštini: Umrežavanje, građanska znanosti i digitalni alati“.

20.-23.3.2025.
Koraljka Kuzman Šlogar i Irena Miholić sudjelovale su na Međunarodnoj multidisciplinarnoj konferenciji „Kulturne i kreativne industrije & baština. Agroculture“ u Petrovcu na Moru u Crnoj Gori. Održale su izlaganje Okusi prošlosti u digitalnoj budućnosti: istraživačka prespektiva održivosti prehrambene baštine. Internetska stranica skupa: https://kkib.me/

14.3.2025.
U suradnji s KUD-om „Seljačka Sloga“ iz Donje Dubrave u kojoj se gradi „Palača međimurske popevke“ organizirali smo susret s nositeljima nematerijalne baštine: međimurske popevke. Irena Miholić je upoznala slušatelje s radom Instituta za etnologiju i folkloristiku, projektom te načinom korištenja mrežno dostupnih baza i digitalnog repozitorija. U neposrednom razgovoru dotakli smo se problema obrade opsežne ostavštine Vinka Žganca, raspravili različite mogućnosti objavljivanja rukopisnih pjesmarica koje je sam pripremio, kao i druge aktualne teme relevantne za zajednicu.

20.2.2025.
U suradnji s DARIAH HR konzorcijem ugostili smo Koraljku Golub,suvoditeljicu inicijative za digitalne humanističke znanosti Sveučilišta Linnaeus. U okviru IEF Tribine govorila je o svojim iskustvima na području digitalnih knjižnica i pretraživanja informacija s posebnim naglaskom na teme povezane s pretraživanjem informacija i organizacijom znanja. Nakon sadržajnog predavanja Enhancing Access to LGBTQ+ Fiction: Subject Access and Search Interfaces in the QueerLit Project razvila se plodna rasprava u vezi organizacije znanja te razmjena iskustava iz različitih perspektiva.

11.2.2025.
Održan je radni sastanak suradnika na projektu posvećen planiranju i raspravi o predstojećem terenskom istraživanju na području Marije Bistrice.
28.1.2025.
U prostorijama Instituta za etnologiju i folkloristiku ugostili smo djelatnike Gackog pučkog otvorenog učilišta Otočac i njihove projektne partnere, budući da je ta ustanova od rujna 2024. godine uključena kao partner u Erasmus+ programu „Digitalna dimenzija mreže UNESCO-ovih kulturnih prostora“. Razmjena dobrih praksi iz područja upravljanja kulturnom baštinom i digitalizacije kulturne baštine glavni je cilj programa u kojemu sudjeluju Estonija, Finska, Gruzija, Italija, Latvija, Portugal, Slovačka, Sjeverna Makedonija i Hrvatska, a sudionici programa djelatnici su iz sektora baštine, kulture i edukacije. Koraljka Kuzman Šlogar i Ivana Štokov predstavile su Odjel Dokumentacije i DIEF, DARIAH-EU i DARIAH-HR konzorcij, a Irena Miholić Referentni centar za nematerijalnu kulturu. Šarolika zajednica razvila je zanimljivu diskusiju te smo imali prilike upoznati kreativne prakse njegovanja nematerijalne kulture.

22.1.2025.
Radni sastanak na početku druge projektne godine okupio je članove projektnog tima kako bi zajednički prodiskutirali plan aktivnosti za 2025. godinu. Tom prilikom izrađen je okvirni raspored terenskih istraživanja i javnih predavanja u sklopu IEF tribina, a dogovorene su i daljnje aktivnosti vezane uz kreiranje Registra nositelja nematerijalne kulturne baštine.

